Varia

7 bloemen om in januari te planten om in juni een prachtige tuin te zien

7 bloemen om in januari te planten om in juni een prachtige tuin te zien


Januari is een goed moment om zaailingen van bloemgewassen te planten. In de winter moeten zaden van meerjarige planten met een lang groeiseizoen worden geplant, en in juni zullen ze genieten van een lange en overvloedige bloei.

Terry petunia's

Terry-petunia's trekken de aandacht met hun ongewoon kleurrijke bloemen. Deze eenjarige kruidachtige planten afkomstig uit Brazilië behoren tot de nachtschadefamilie. Ze worden vaak geplant op balkons, veranda's en bloembedden.

De hoogte van de petunia is niet groter dan 30 - 40 cm en heeft rechtopstaande of kruipende lange scheuten die in verschillende richtingen zijn gericht. De bladeren hebben verschillende vormen, maar buiten zijn ze bedekt met korte, plakkerige haartjes.

Tijdens de bloeiperiode bloeien er een groot aantal bloemen op één struik. Petunia-bloembladen van badstof zijn versierd met golvende of omzoomde randen en zijn in meerdere rijen gerangschikt. De weelderige bloem kan wit, rood, roze, paars en diep paars gekleurd zijn. Er zijn ook soorten met een tweekleurige kleur, rand of kleine vlekjes op de bloembladen.

Lobelia

De plant is een decoratie voor een balkon en een tuinperceel. Het verbaast de verbeelding met zijn snelle bloei en buitengewone kleur van bloemen. Tegenwoordig is er een groot aantal eenjarige en meerjarige lobelia-variëteiten gekweekt.

Behoort tot de nachtschadefamilie. Het heeft lange, rechte stengels bedekt met vertakte scheuten. Lobelia wordt vaak gekweekt als een ampelachtige plant. De bladeren zijn langwerpig, heldergroen gekleurd. Het bladoppervlak en de stengels zijn bedekt met een korte, zilverachtige beharing.

Lobelia onderscheidt zich door een overvloedige lange bloei. Kleine bloemen vormen zich op korte steeltjes in de bladoksels. Afhankelijk van de variëteit kan de kleur van de bloembladen effen zijn of met een klein oog in het midden. Lobelia-bloemen hebben een aangename delicate geur die insecten aantrekt.

Ampel-variëteiten van alyssum

Deze vaste plant vormt een kleine, weelderige struik die tijdens de bloei bedekt is met charmante bloemen. Dankzij zijn zorg en pretentieloosheid wordt het populair bij bloemenkwekers.

Alyssum, of rode biet, behoort tot de kruisbloemigenfamilie en is een naaste verwant van kool en radijs. Tegenwoordig zijn er meer dan 200 soorten van deze plant bekend. Onder natuurlijke omstandigheden groeit alissum in de bergachtige streken van Noord-Amerika, Europa en Azië en geeft de voorkeur aan steenachtige bodems.

De bloem is klein van formaat. De hoogte is niet meer dan 40 cm Alyssum heeft vertakte scheuten, die uiteindelijk nabij de basis verhout worden. De bladeren zijn klein, langwerpig of ovaal, bedekt met fluweelzachte beharing.

De bloeiperiode begint in juni en eindigt in de tweede helft van de herfst. Op dit moment is de struik bedekt met kleine bloemen, verzameld in trosvormige bloeiwijzen. De kleur van de bloembladen kan worden gevarieerd: wit, lila, geel, bordeauxrood of groenachtig. De bloemen hebben een delicate, kruidige geur die bijen aantrekt. Tuinontwerpers gebruiken alissum om alpenglijbanen en bloembedden te versieren.

Groot antirrinum

Antirrinum is een meerjarige struik of kruid met prachtige bloemen. In de natuur komt het voor in Noord-Amerika, Brazilië en Europa. Er zijn meer dan 20 soorten in het wild groeiende antirrinum bekend. In tuinpercelen worden grote variëteiten gekweekt die een hoogte bereiken van een meter, en dwergachtige, compactere variëteiten, waarvan de grootte 20-30 cm bereikt.

Ampel-vormen hebben sterk vertakte stengels bedekt met grote bladeren en bloeiwijzen gevormd door kleine bloemen. De bloembladen van de tuinantirrinum zijn heldergeel, blauw, oranje of roze van kleur.

De bloem wordt vaak jaarlijks gekweekt. Het wordt geplant op gazons, bloembedden in gemengde aanplant of in hangende potten.

Tuin anjer

Tuinanjer is een meerjarige sierplant die een compacte struik is met een stevige steel. Het heeft smalle bladeren tot 15 cm lang.

De bloeiperiode begint half juni en duurt tot oktober. Anjerbloemen zijn enkelvoudig of verzameld in parapluvormige bloeiwijzen, geverfd in lichtroze, rood of bordeauxrood. Afhankelijk van het weer en de klimatologische omstandigheden kan de plant tot wel drie jaar lang genieten van een overvloedige bloei op één plek.

Herfst Gelenium

Gelenium is een overblijvend kruid en bereikt een hoogte van anderhalve meter. De naam wordt geassocieerd met de naam van koningin Helena, door wie de Trojaanse oorlog begon.

Gelenium heeft een stevige, blaffende stengel met kleine, lichtgroene bladeren en gekartelde randen. De bloemen zien eruit als een kamille met een bol midden en eenvoudige bloembladen. Tijdens de bloeiperiode verschijnen in het midden een groot aantal helmknoppen, die de bloem de vorm van een bol geven. De bloembladen hebben gekrulde randen en groeien in verschillende richtingen, waardoor ze lijken op de tutu van een ballerina. Naarmate het groeit, kan de kleur van de bloemen veranderen.

Gelenium bloeit van begin juni tot de eerste vorst. De roodoranje bloembladen dienen als versiering voor de herfsttuin.

Karpatische bel

Deze ontroerende plant is al lang geliefd bij tuinders. De Karpatenklok of campanula is een kruidachtige plant in de vorm van een struik tot 30 cm hoog Aan een struik bloeit in de regel slechts één trechtervormige bloem. De diameter is niet groter dan 5 cm De bloembladen zijn wit, blauw, blauw of paars. Het begin van de bloei van de bel valt eind juni.

De plant is grillig in de verzorging en geeft de voorkeur aan zonnige gebieden met voedzame grond. De bel wordt gebruikt voor aanplant in bloempotten, het decoreren van rotstuinen of het vormen van borders.

  • Afdrukken

Beoordeel het artikel:

(3 stemmen, gemiddeld: 5 uit 5)

Deel het met je vrienden!


Midden in de winter zijn ze bezig met het planten van bloemen, die na 5,5-6 maanden teelt nauwelijks ontkiemen en bloeien. Bovendien moet je in januari alle eenjarigen zaaien, waarvan de zaden moeten worden gestratificeerd. In deze tijd van het jaar kan het in natuurlijke omstandigheden worden doorgebracht. Ook knolbloemen worden midden tot eind januari gezaaid. Vervolgens ontwikkelen hun knollen zich beter en verdragen ze de winter goed.

Zaaitafel voor januari

Plant naam Landingsdata
Begonia 5.01-15.01
Aquilegia 10.01-20.01
Sleutelbloem 7.01-25.01
Anjer Shabo 10.01-25.01
Lobelia 15.01-31.01
Eustoma 10.01-31.01

Dit zijn niet alle planten die in januari gezaaid kunnen worden. Om de timing van het zaaien van zaden onafhankelijk te bepalen, hoeft u alleen maar naar de zak te kijken of informatie te vinden over de timing van de bloei. Hoe langer de tijdsperiode tussen het planten en het begin van de knop, hoe eerder u zaailingen moet gaan kweken.


Welke bloemen te planten voor zaailingen in januari?

Je kunt geen zaden zaaien op 13, 14, 15, 28 januari.

Welke bloeiende planten moeten in januari worden geplant zodat ze mooi bloeien in de lente en zomer? Zaailingen worden gezaaid in de eerste wintermaand:

  1. Turkse anjer.
  2. Petunia.
  3. Sleutelbloem.
  4. Lobelia.
  5. Verbena.
  6. Altijd bloeiende begonia.
  7. Pelargonium.
  8. Karpatische bel.
  9. Het ridderspoor is meerjarig.
  10. Aquilegia.

De zaailingen van al deze planten zullen moeten worden aangevuld, aangezien de dagen in januari en februari nog kort zijn.


Welke vaste planten plant u in juni

Veel soorten meerjarige of tweejarige bloeiende planten kunnen aan het begin van de zomer in de grond worden geplant, maar ze bloeien pas het volgende jaar. Welke meerjarige bloemen plant je in juni in het land:

Altviool of viooltjes - De violetachtige delicate bloemen bloeien in de late zomer als de zaden begin juni buiten worden geplant. Viola-bloemen versieren de plot voor het volgende jaar in het vroege voorjaar met delicate of heldere kleuren.

Turkse anjer is een populaire kruidachtige vaste plant die bij velen bekend is. Bij het planten van zaden in juni, bloeit een Turkse anjer het volgende jaar aan het begin van de zomer met talloze een- of tweekleurige, eenvoudige of dubbele bloemen, die een grote verscheidenheid aan kleuren kunnen hebben.

Madeliefjes zijn een kruidachtige bloeiende plant met een vrij lang groeiseizoen, dus als ze in juni in de grond worden geplant, bloeien ze pas het volgende jaar in de lente. Talrijke bloemen met roze, rode of witte bloemblaadjes zullen heel mooi staan ​​in bloembedden en bloembedden.

Klokken - bij iedereen bekende vaste planten bloeien in blauwe, paarse of witte bloemen. Als u de klokjespitten in de vroege zomer zaait, bloeien ze het volgende jaar in het late voorjaar en zullen ze u tot half juli verrassen met hun bloei.

Digitalis of digitalis - een bloeiende plant die in de natuur op open plekken in het bos groeit, kan een tweejaarlijkse of een vaste plant zijn. De plant kan kort zijn of een hoogte bereiken van anderhalve meter. Het vingerhoedskruid onderscheidt zich door zijn apicale borstels, die bestaan ​​uit paarse, rode of gele klokvormige bloemen. Vingerhoedskruid zal in juni volgend jaar bloeien, als de zaden in de vroege zomer in de grond in een bloembed worden geplant.

Stamroos of kaasjeskruid - een vaste plant met enkelvoudige of dubbele grote bloemen kan zowel meerjarig als eenjarig zijn. De kleur van kaasjeskruidknoppen kan van wit tot donkerpaars zijn. Als u de zaden van overblijvende kaasjeskruid in juni zaait, bloeit het in de eerste maand van de zomer het volgende jaar en zal het de site tot augustus versieren.

Nu weet je welke bloemen in de grond kunnen worden geplant, zodat ze dit jaar of volgend jaar in de lente of zomer met hun bloei zullen behagen. Tegenwoordig zijn er een groot aantal variëteiten en hybriden van bloeiende planten om in het land en in de tuin te kweken, dus het is niet moeilijk om een ​​optie te kiezen die geschikt is voor het decoreren van uw site.


Hoe zorg je voor bloemzaailingen

Het lijkt erop dat alle tuinders weten hoe ze bloemen voor zaailingen moeten zaaien, maar het zaaien in januari heeft zijn eigen subtiliteiten. De luie winterzon kan niet zoveel licht geven als de zaailingen nodig hebben, en gewone gloeilampen in het appartement zullen het volledige daglicht niet vervangen, dus de zaailingen van januari moeten goed worden verlicht.

Zaailampen geven uw bloemen 10-12 uur daglicht, dus als het zonlicht niet eerder dan 9.00 uur uw ramen binnenkomt, zet de lamp dan om 7.00 uur aan. Zet 's middags de lampen aan voordat de schemering begint, zodat de planten de avond niet voelen.

Geef de zaailingen geen water uit een fles of beker, vervang water door een spray. Onthoud dat zaden eerder vastlopen dan uitdrogen, dus controleer het vochtgehalte van de grond voordat je gaat sproeien en giet niet onnodig water.

Probeer zaden op afstand van elkaar te zaaien - dit zal het voor u gemakkelijker maken om te plukken en u kunt rustig zwakke of zieke zaailingen verwijderen zonder anderen te storen.

Onthoud dat vroeg zaaien alleen gerechtvaardigd is voor die bloemen die de eerste knoppen 5-6 maanden na ontkieming weggooien. Door andere planten op een vergelijkbare manier te planten, vernietigt u ze eenvoudig en verspilt u het zaad tevergeefs.